Clippers, Dallas'a karşı 5. maçı kaybettikten sonra elenmenin eşiğinde

Birumut

New member
Çarşamba gecesi Batı Konferansı ilk tur serisinin 5. Oyununun galibi ilerlemeye bir adım uzakta olacaktı. Bu yedi maçın en iyisi serisinin 5. Oyununun kaybedeni, elenmeye bir adım uzakta olacaktı.

Clippers, Çarşamba gecesi Crypto.com Arena'da Dallas Mavericks'e 123-93'lük mağlubiyetin ardından sezonunun sona erdiğini görmeye çok yakın.

Üçüncü çeyrekteki şiddetli kuraklık Clippers'ı 25 puanlık bir farka soktu ve bu süreçte sezon eşiğine yaklaştı. Dördüncü çeyrekte 32 sayılık farkla bu fark derinleşince Clippers seriyi 3-2 geride bırakma yoluna girdi.

Clippers koçu Ty Lue, “Her açıdan iyi oynamadık” dedi. “Defansif ve ofansif anlamda iyi bir oyun sergileyemedik.

“Yani sorun değil. Sayfayı çevir. Hala dört maç kazanmanız gerekiyor ve onların sahasında kazanabileceğimizi biliyoruz. Son iki playoff serisinde ilk oynadığımızda 3-2 geride olduğumuzu gösterdik. Yani en iyi oyunumuzu oynamadık ve bunu anlıyoruz. Bunu kolektif olarak anladığımızı düşünüyorum. Böylece 6. maçta daha iyi olacağız.”

6. maç Cuma gecesi, Clippers'ın Pazar günü 4. maçı kazanarak seriyi 2-2'ye getirdiği Dallas'ta oynanacak. Dolayısıyla, Kawhi Leonard'ın sağ dizindeki iltihaplanmanın onu beş maçın üçünün dışında tutmasına neden olan geri dönüşü için herhangi bir zaman çizelgesi olmadığını söyleyen Clippers için bu mutlaka kazanmalı.

7'ye 8 şut ve 6 ribauntla 15 sayı atan Ivica Zubac, “5. maç ve 30 sayı farkla kaybettik” dedi. “Daha iyi olmalıyız. Daha iyi olmalıyız çünkü bir sonraki maç ya kazanmak ya da eve dönmek. Yani unutmak kolay değil ama yapmamız gereken bu. Daha iyi olmalıyız. Umutsuz olmalıyız. Kazanamazsak evimize gidiyormuş gibi oynamalıyız. Bu kadar.”

14/26 şutta 35 sayı, 10 asist ve 7 ribauntla oynayan Luka Doncic'i hiçbir zaman kontrol edemediler.

Doncic, sağ dizindeki burkulmayla oyuna zorlukla girdi. Salı günü antrenman sırasında öksürüyordu ve tıkanıklığı vardı. Ancak tüm bunlara rağmen Clippers açısından dikkate alınması gereken bir güçtü.

Lue, “Bir noktada Luka'nın Luka maçına çıkacağını biliyorduk” dedi.

Clippers'ın kirli, hücuma dönük zorlu çabası ve Dallas'ın savunma odaklı oyunu birleşerek Los Angeles'ı tüm oyunu birbirine bağlayan bir durumda bıraktı.

Clippers üçüncü çeyrekte sahadan sadece %33,3 şut attı, buna %30 (10 üzerinden üç) üç sayılık atış dahil. Bunun tersine, Mavericks bu karede Clippers'ı ateşe verdi ve şutlarının %63,2'sini, üçlüklerinin %44,4'ünü attı.

Clippers maçta %37,9 sahadan ve %25,7 üçlük isabetiyle oynadı.

Paul George sahadan 13'e 4 şut atarak 15 sayı kaydetti.

George, “Sanırım başlangıçta savunmanın bana verdiklerini alarak oyun oynayarak daha iyi bir iş çıkarabilirdim” dedi. “Kaçırdığım, yararlanabileceğimizi düşündüğüm birçok penaltı fırsatı vardı.”

James Harden sahadan 12'ye 2 ve üç sayı aralığından 7'ye 1 ile 7 sayı attı. Maçtan sonra koridorda yürürken James'e medyayla konuşmak için podyuma gelip gelmeyeceği soruldu.

Hayır, dedi ağzından.

Russell Westbrook 11'e 2 şut atarak altı sayı kaydetti. Amir Coffey ve Mason Plumlee sahadan altıya bir şut atarak üç sayı kaydetti.

Clippers için böyle bir geceydi.

Lue, “Topa iyi şut atamadık ama iyi de oynamadık” dedi. “Yani, bir nevi el ele gidiyor. Doğru şeyleri yapmadık. Dallas'taki gibi doğru basketbol stilini oynamadık. Ve bunu anlıyoruz ve daha iyi olmamız gerekiyor.”