Clippers'ın genç radyo sesi Carlo Jiménez büyükbabasını onurlandırdı

Birumut

New member
Ailesinden ilham alan genç yayıncı Carlo Jiménez, ilk sezonunu KLAC-AM (570) radyosunda Clippers'ın yeni sesi olarak tamamladı.

23 yaşındaki Jiménez, 2023 USC mezunudur. Kendisini ülkenin en seçkin üniversite spor yayıncısı olarak tanıyan Jim Nantz Ödülü'nü kazandı ve dersleri tamamladıktan hemen sonra Clippers maçlarını yayınlama konusunda müthiş bir adım attı. Yaz aylarında NBC Sports'a taşınan Noah Eagle'ın yerini aldı.

Kendisini ülkenin dört bir yanına götüren işi almadan önce yalnızca dört eyaleti daha ziyaret eden Jiménez, “Clippers'a çok minnettarım ve bu yolu açan Noah Eagle'a da büyük teşekkür ediyorum” dedi.

Jiménez'in ilk sezonunda, Trail Blazers'a karşı bir maç için Portland'da olduğu ve ne yaşadığını anlamak için durakladığı zamanlar gibi gerçeküstü anlar yaşandı. Bir NBA maçını yayınlayacağına inanamıyordu.

Clippers'ın 23 yaşındaki radyo yayıncısı Carlo Jimenez, büyükbabasının çiftçilikten seçkin profesörlüğe yükselişinden ilham aldı.

(Jill Connelly / Haberler ve Español)

Bally Sports'un deneyimli Clippers maç bazında yayıncısı Brian Sieman, “İster 22, ister 42, ister 62 yaşında olun, bu çok büyük bir fırsat. Kendisi anında saygımı kazandı çünkü bunun harika bir fırsat olduğunu biliyordu” dedi. “Fırsatı takdir ediyor ve çok çalışıyor. Her gün antrenmanlara çıkıyor, şut atışlarına katılıyor, çok iyi hazırlanmış ve harika bir genç adam.”

Jiménez, NBA'de İngilizce yayın yapan birkaç Latin spikerden biri. Körfez Bölgesi'nde büyüdü ve Meksikalı kökleriyle gurur duyuyor çünkü ailesinin bu ülkede açtığı yol zorluklarla doluydu.

Büyükbabası Francisco Jiménez, 4 yaşındayken Jalisco'nun Tlaquepaque kentinden göç etti. Üzüm, çilek ve pamuk hasadı sırasında iş yapmak için birkaç kez yer değiştiren bir çiftçiydi.

Francisco 8 yaşındayken ailesi Meksika'ya sınır dışı edildi. Kısa süre sonra yasal olarak geri döndüler ve Santa Maria'ya yerleştiler.

Francisco, 13 yaşındayken ailesini geçindirmek için erkek kardeşiyle birlikte kapıcı olarak çalıştı. Francisco, bunların Jiméneze'ler için “hayatta kalma modu” günleri olduğunu söyledi.

Ancak Santa Clara Üniversitesi'nden aldığı burs hayatını değiştirdi. 1966'da İspanyol Çalışmaları bölümünden mezun oldu. Francisco, Columbia Üniversitesi'ne gitti ve burada Latin Amerika edebiyatı alanında yüksek lisans ve doktorasını aldı.

Francisco 40 yıldır Santa Clara'da profesördür ve dört kitabın yazarıdır: “The Circuit”, “Uzanmak”, “Breaking Through” ve “Taking Hold”. İspanyolcaya da çevrilen bu kitaplar onun bir göçmen olarak yaşadığı deneyimlerle ilgilidir. Dizi, American Library Assn. arasında yer aldı. Booklist'in tüm zamanların en iyi 50 genç yetişkin kitabı.

“Büyükbabamın hikayesini dinlediğimde onu ve fedakarlığını duyuyorum. Jiménez soyadını taşımaktan inanılmaz derecede gurur duydum çünkü büyükbabam çok fazla fedakarlık yaptı,” dedi Carlo Jiménez. “Yani iki kuşak uzakta olmak ve bu fırsata sahip olmak kimin aklına gelirdi? Bu asla hafife almayacağım bir şey.

81 yaşındaki yazar ve profesör, ailesinin fedakarlıklarından çok şey öğrendiğini ve bunun inancın, umudun ve saygının önemini anlamasına yardımcı olduğunu söyledi.

Clippers yayıncısı Carlo Jiménez, USC mezuniyetinin ardından büyükanne ve büyükbabasının yanında dururken kep ve cübbe giyiyor

Clippers'ın oyun bazında radyo yayıncısı Carlo Jiménez (ortada), USC mezuniyet töreninin ardından büyükanne ve büyükbabası Laura ve Francisco'nun yanında duruyor.

(Carlo Jiménez'in izniyle)

Torunu oyun yayınlamaya başlayana kadar spor sevgisi olmayan Francisco Jiménez, “Bunlar çocuklarıma ve torunlarıma aşıladığım değerler” dedi. Bugün Carlo'yu radyoda her duyduğunda mesaj atıyor.

Francisco'nun oğullarından ikisi üniversite profesörüdür. Carlo'nun babası Francisco Jiménez Jr., Santa Clara'da profesördür ve birinci nesil üniversite öğrencilerine yardımcı olan bir program üzerinde çalışmaktadır. Carlo'nun amcası Tomas Jiménez, Stanford'da profesördür.

Çince, Korece, Japonca, İtalyanca, Farsça ve İspanyolcaya çevrilmiş çok sayıda çocuk kitabının yazarı olan Carlo'nun büyükbabası, aile üyelerini eğitimlerini topluluklarını geliştirmek ve başkalarına karşı cömert olmak için kullanmaya çağırdı.

USC'de evsizlerin beslenmesine yardımcı olan haftalık bir programa katılan Carlo, “Bu işi aldığımda büyükbabam bana geri vermen, öğretmen, yardım etmen gerektiğini söyledi” dedi.

Carlo'nun yayın çalışmalarına olan tutkusu ve hayranlarına hayatının perde arkasını gösterme arzusu, TikTok'ta 169.000'den fazla ve Instagram'da 143.000'den fazla takipçiyle güçlü bir sosyal medya varlığı oluşturmasına yardımcı oldu. Clippers onu işe almadan önce bu takipçilerden çok sayıda vardı. NBA maçları sırasında birkaç genç ona merhaba demek için yaklaşıyor ve onu TikTok veya Instagram'da takip ettiklerini söylüyor.

Jiménez'in ilk sezonunda deneyimli meslektaşı Sieman ona sosyal medyada dikkatli olmasını ve takımdaki yerini hatırlamasını tavsiye etti.

“Ona söylediğim tavsiyelerden biri şu; yoldayken sosyal medyada çok sayıda takipçinizin olduğunu biliyorum. Clippers'ta inanılmaz popüler olacaksın ama biz totem direğinin son basamağıyız. Bu yüzden o geziye çıktığımızda, önce herkesin yiyecek almasına izin veriyoruz; Uçağın arka kısmına geçiyoruz ve kendi işimize bakıyoruz” dedi Sieman.

“Ona alçakgönüllü olmasını söyledim ve bu onun için hiçbir sorun değildi çünkü o iyi bir insan.”

Jiménez, lisede bu rol için eğitime başladı ve Bellarmine College Hazırlık basketbol takımının yarışmaları da dahil olmak üzere birçok oyun yayınladı. Çoğunlukla genç basketbol takımının bir üyesi olarak yedek kulübesinde oturduktan sonra, üniversite takımının maçlarını yayınlamak için hemen takım elbisesini ve kravatını giyerdi.

Jiménez, “Bunu buldum, evet, basketbol oynamayı seviyorum, ancak ortak girişimin maçını yedek kulübesinden izlemektense bu üniversite maçını yayınlamayı daha çok sabırsızlıkla bekliyordum,” diye hatırladı Jiménez.

USC'de futbol, beyzbol ve basketbol da dahil olmak üzere yılda yaklaşık 80 maça çağrı yaptığını tahmin ediyor. Ayrıca Truva atlarının KXSC-FM (104.9) istasyonunda spor direktörlüğü yaptı.

Jiménez, “Lise spor salonlarından daha büyük, en fazla 200 kişinin olduğu ve Kolezyum'da 60.000 kişinin bulunduğu bir arenada daha önce maç çağırmamış biri için 'Aman Tanrım' diyorsunuz” dedi.

Hikaye anlatma becerileri nedeniyle Dodgers'ın oyun bazında spikeri Joe Davis'in hayranıdır. Jiménez ayrıca Santa Cruz Warriors'tan Kevin Dana'dan da çok şey öğrendi.

Amacı birlikte çalışması eğlenceli biri olmak, insanlara yardım etmek ve çok çalışmak olan Jiménez, “Kevin bana bu işin insanlarla tanışmak, iyi davranmak ve ilişkiler kurmakla ilgili olduğunu öğretti” dedi.

Jiménez, tıpkı yeni mezun biri olarak ilk işini almak için sabırsızlandığı gibi, diğer gençlerin de hayallerine ulaşabileceklerini bilmelerini istediğini söylüyor. Çiftlik işçisi olarak hayattan seçkin bir profesör ve yazar olarak kariyere yükselmenin bir yolunu bulan büyükbabasından ders alıyor.

“Eğer bir genç bunu yapmaya çalışıyorsa bunun yapılabileceğini bilmelerini istiyorum; geçmişiniz ve durumunuz ne olursa olsun bunu yapabilirsiniz,” dedi Jiménez.

Bu makale ilk olarak İspanyolca olarak yayınlandı Haberler en Español aracılığıyla.